مدیر سایت

مرتضی نجاتی هستم، مدیر و نویسنده سایت سرای وردپرس.  علاقه‌مند به وردپرس و یک متخصص حرفه‌ای در کاربری وردپرس نه کد نویسی. گرچه تا حدودی از اچ تی ام ال، سی اس اس و پی‌اج‌پی سر در می‌آورم. امّا واقعیت آن است که برنامه‌نویس نیستم. بلکه بیشتر یک کاربر متخصصم.

درباره سرای وردپرس

واقعیت این است که هر چه به وردرس علاقه داشته باشم و هر چه آن را دوست داشته‌باشم، نمی‌توانم  همه چیز آن را تایید کنم. به ویژه افزونه‌ها و پوسته‌های آن را. بگذارید..کمی رو راست‌تر باشم. برای راه انداختن یک سایت هیچ چیزی را بهتر از وردپرس ندیدم. با این همه افزونه و پوسته! امّا دقیقا مشکل همین‌جاست کدام پوسته و افزونه به کار من می‌خورد؟

این سوالی است که هر وردپرس کاری از خود می‌پرسد. از افزونه/ پوسته رایگان مخزن استفاده کنم یا از افزونه‌/پوسته حرفه‌ای پولی؟

به نظر می‌رسد افزونه‌های پولی ما را به خود صدا می‌زنند؟ جذاب‌تر و فریبنده‌تر نقش می‌بندند و ناشران آن ادعاهای جالب و فریبنده دارند. امّا آیا در این شرایط که دلار تا نزدیک شانزده‌هزار تومان بالا رفته خرید یک افزونه به صرفه است؟ اگر به کارم نخورد چه؟

این اتفاق برای خود من افتاده است… نزدیک به چهارصدهزار تومان برای افزونه‌ای پرداختم، امّا آن چیزی نبود که من گمان کرده بودم، دوباره چهارصد هزارتومان به یک فریلنسر دادم  تا آن را برایم بهینه سازی کند، امّا بازهم… نشد آن چیزی که انتظارش داشتم.  با خودم گفتم چه خوب بود اگر سایتی بود که این نسخه‌های پولی را به رایگان عرضه می‌کرد تا در شرایط واقعی آن را تجربه کنیم. بعدا اگر واقعا به کارمان خورد، آن را خواهم خرید.  نمی‌گویم که چنین سایت‌هایی نیست، چرا هست.

سرای وردرس هم یکی از همان‌هاست. ساده‌تر و بی‌ادعا تر.

هر چه این جا برای دانلود گذاشته می‌شود، نسخه حرفه‌ای و پولی است، من دست به هیچ خطی نزدم، نال کننده و کرک آن سایت‌های خارجی هستند. پس توصیه می‌کنم با احتیاط استفاده کنید، اما نترسید. ترس…

ترس همان چیزی است که بسیاری از سایت‌های فارسی زبان دائم ما را با آن می‌فریبند و نسخه‌های نال شده را به عنوان ارجینال و اصل به ما می‌فروشند.  نترسید، فقط احتیاط کنید. ابتدا یک فایروال و آنتی ویروس خوب روی سایت و هاست خود نصب کنید، ( رایگانش هم هست و خیلی هم خوب است). بعد دیگر نترسید.

اگر مطالب یا موارد مهمی در سایت دارید، پشتیبان گیری منظم هم یادتان نرود.